Blogspot jabatanpengajianamptss.blogspot.com

PENGENALAN

Jabatan Pengajian Am Politeknik Tuanku Syed Sirajuddin diurus tadbir oleh seorang Ketua Jabatan dan dibantu oleh dua orang Ketua Kursus iaitu Ketua Kursus Pendidikan Islam dan Moral dan Ketua Kursus Bahasa Inggeris. Seramai 32 orang pensyarah ditempatkan di jabatan ini. Mereka terdiri daripada Pensyarah Pendidikan Islam dan Pensyarah Bahasa Inggeris. Dengan kapasiti 32 orang tenaga pensyarah, Jabatan Pengajian Am berganding bahu memikul amanah untuk mencapai hasrat politeknik menjadikan politeknik sebagai isntitusi TVET unggul menjelang 2025. Antara usaha yang dirancangkan ialah dengan mengadakan program bagi meningkatkan penguasaan Bahasa Inggeris di kalangan pelajar serta menganjurkan program yang berkaitan dengan pembangunan sahsiah dan kerohanian di samping proses pengajaran dan pembelajaran.

 

CARTA ORGANISASI

Carta Organisasi JPA PTSS

 

MAKLUMAT KAKITANGAN

Bil. Nama Jawatan Samb. No. Telefon
( 04 988 6200 )
E-mel
( @ptss.edu.my )
1 Razak bin Nordin Ketua Jabatan 6277 razaknordin
2 Noraini binti Muhammad Ketua Kursus Bahasa Inggeris 6277 norainimuhammad
3 Suhaila binti Mustaffa Ketua Kursus Pendidikan Islam dan Moral 1652 suhailamustaffa
4 Azlida binti Ahmad Pensyarah Utama 6277 azlidaahmad
5 Jamilah binti Ismail Pensyarah Utama 1056 jamilah.dh
6 Mohd Azli bin Adnan Pensyarah Utama 1666 mohdazli
7 Ainul Farhaan binti Harun Pensyarah 6273 ainulfarhaan
8 Anis Nadya binti Che Ahmad Pensyarah 1657 anisnadya
9 Azirah binti Seman Pensyarah 6273 azirah
10 Borhannudin bin Ya Pensyarah 6272 borhannudin
11 Hamdan bin Zakaria Pensyarah 6274 hamdanzakaria
12 Hasnizam bin Hasan Pensyarah 6274 hasnizam
13 Isyati binti Suparman Pensyarah 1653 isyati
14 Mohammad Zamri bin Jusoh Pensyarah 6274 zamrijusoh
15 Mohd Amir bin Othman Pensyarah 1666 mohdamir
16 Mohd Azmiruddin bin Mohammad Pensyarah 6272 azmiruddin
17 Mohd Hanafi bin Jusoh Pensyarah 6274 mohdhanafi
18 Mohd Nazimi Zaim bin Haji Ismail Pensyarah 6272 nazimi
19 Mohd Nurul Akmal bin Mat Ariff Pensyarah 6272 mohdnurulakmal
20 Mohd Safirol bin Md Yusof Pensyarah 6272 safirol
21 Nik Mohd Sofri bin Nik Abdul Hamid Pensyarah 6272 nikmohdsofri
22 Norhafizah binti Mohd Ghazali Pensyarah 1657 norhafizahmg
23 Norzira binti Ahmad Pensyarah 1657 norzira
24 Nur Amalina binti Bahtiar Pensyarah 1657 amalinabahtiar
25 Pisol bin Nasir Pensyarah 6275 pisol
26 Roshadah binti Abu Bakar Pensyarah 1657 roshadah
27 Rozalita binti Saupi Pensyarah 6274 rozalita
28 Saiffuddin bin Hasan @ Kassim Pensyarah 6272 saiffuddin
29 Siti Nurfirdaus binti Mohd Nasir Pensyarah 1657 sitinurfirdaus
30 Solhal Huda binti Sahidan Pensyarah 6273 solhalhuda
31 Thohir bin Bahador Pensyarah 6272 thohir
32 Wan Azurin binti Ahmad Ayob Pensyarah 6273 azurin
33 Rose Izyani binti Roslee Pembantu Tadbir (P/O) 6200 rose

PENAFIAN

Penafian Politeknik Tuanku Syed Sirajuddin (PTSS) adalah tidak bertanggungjawab terhadap sebarang kehilangan atau kerosakan yang dialami kerana menggunakan mana-mana maklumat dari laman web ini.
Dasar Privasi Dasar Privasi
Dasar Keselamatan Dasar Keselamatan

HUBUNGI KAMI

Alamat Politeknik Tuanku Syed Sirajuddin
Pauh Putra, 02600 Arau, Perlis
Telefon 604 988 6200
Faks 604 988 6300
E-mel info[at]ptss.edu.my