Blogspot jabatanpengajianamptss.blogspot.com

PENGENALAN

Jabatan Pengajian Am Politeknik Tuanku Syed Sirajuddin diurus tadbir oleh seorang Ketua Jabatan dan dibantu oleh dua orang Ketua Kursus iaitu Ketua Kursus Pendidikan Islam dan Moral dan Ketua Kursus Bahasa Inggeris. Seramai 28 orang pensyarah ditempatkan di jabatan ini. Mereka terdiri daripada Pensyarah Pendidikan Islam dan Pensyarah Bahasa Inggeris. Dengan kapasiti 28 orang tenaga pensyarah, Jabatan Pengajian Am berganding bahu memikul amanah untuk mencapai hasrat politeknik menjadikan politeknik sebagai institusi TVET unggul menjelang 2025. Antara usaha yang dirancangkan ialah dengan mengadakan program bagi meningkatkan penguasaan Bahasa Inggeris di kalangan pelajar serta menganjurkan program yang berkaitan dengan pembangunan sahsiah dan kerohanian di samping proses pengajaran dan pembelajaran.

 

CARTA ORGANISASI

Carta Organisasi JPA PTSS

 

MAKLUMAT KAKITANGAN

Bil. Nama Jawatan Samb. No. Telefon
( 04 988 6200 )
E-mel
( @ptss.edu.my )
1 Mohd Fadhil bin Aziz Ketua Jabatan 1653 mfadhilaziz
2 Thohir bin Bahador Ketua Kursus Pendidikan Islam dan Moral 6272 thohir
3 Noraini binti Muhammad Ketua Kursus Bahasa Inggeris 6277 norainimuhammad
4 Azlida binti Ahmad Pensyarah Utama 6277 azlidaahmad
5 Kamsani bin Md Saad Pensyarah Utama 1666 kamsani
6 Mohd Farid Hafidz bin Ahmad Pensyarah Utama 1666 faridhafidz
7 Nik Intan Baizura binti Ramsa Pensyarah Utama 6273 baizuraramsa
8 Razak bin Nordin Pensyarah Utama 6277 razaknordin
9 Roshadah binti Abu Bakar Pensyarah Utama 1657 roshadah
10 Sharihan bin Shahidan Pensyarah Utama 6272 sharihan.shahidan
11 Zaliha binti Mat Isa Pensyarah Utama 6273 zaliha
12 Ainul Farhaan binti Harun Pensyarah 6273 ainulfarhaan
13 Hamdan bin Zakaria Pensyarah 6274 hamdanzakaria
14 Hasnizam bin Hasan Pensyarah 6274 hasnizam
15 Mohammad Zamri bin Jusoh Pensyarah 6274 zamrijusoh
16 Mohd Amir bin Othman Pensyarah 1666 mohdamir
17 Mohd Azmiruddin bin Mohammad Pensyarah 6272 azmiruddin
18 Mohd Hanafi bin Jusoh Pensyarah 6274 mohdhanafi
19 Mohd Nurul Akmal bin Mat Ariff Pensyarah 6272 mohdnurulakmal
20 Mohd Safirol bin Md Yusof Pensyarah 6272 safirol
21 Norhafizah binti Mohd Ghazali Pensyarah 1657 norhafizahmg
22 Norzira binti Ahmad Pensyarah 1657 norzira
23 Nur Amalina binti Bahtiar Pensyarah 1657 amalinabahtiar
24 Siti Nurfirdaus binti Mohd Nasir Pensyarah 1657 sitinurfirdaus
25 Solhal Huda binti Sahidan Pensyarah 6273 solhalhuda
26 Suhaila binti Mustaffa Pensyarah 1652 suhailamustaffa
27 Syahida binti Che Ismail Pensyarah 6273 syahida.cheismail
28 Wan Azurin binti Ahmad Ayob Pensyarah 6273 azurin
29 Aznim Fairuz binti Halim Pembantu Operasi 6200 aznimfairuz

PENAFIAN

Politeknik Tuanku Syed Sirajuddin (PTSS) adalah tidak bertanggungjawab terhadap sebarang kehilangan atau kerosakan yang dialami kerana menggunakan mana-mana maklumat dari laman sesawang ini.

Dasar Privasi  •  Dasar Keselamatan

HUBUNGI KAMI

Politeknik Tuanku Syed Sirajuddin
Pauh Putra, 02600 Arau, Perlis

Telefon : 604 988 6200

Faks : 604 988 6300

E-mel : info[at]ptss.edu.my